חלקים לחלונות אלומיניום

 

חלונות אלומיניום הינם בין החלונות הנפוצים ביותר בשימוש כיום

 
חלונות אלומיניום הינם פריט האלומיניום הראשון שנכנס לביתנו, כבר עם התחלת הבנייה המודרנית. מאז ועד היום השימוש באלומיניום הלך וגבר, אולם ייצור חלונות מאלומיניום הינו ככל הנראה הפופולארי ביותר בכל הנוגע לעיצוב ביתי. הם מורכבים יותר ממה שנראה במבט ראשון, אולם החלקים הרבים שלהם מאפשר לכל אחד לעצב את החלון בצורה המתאימה ביותר לצרכיו ורצונותיו, ולכן חשוב להכיר אותם בטרם אנו מתחילים בעיצוב חלונות ביתנו.
 

חלונות אלומיניום מורכבים ממגוון רחב ביותר של חלקים

 
 
  • מסגרת: אחד החלקים החשובים ביותר הינו כמובן המסגרת. מסגרת החלון קובעת פרטים רבים לגביו- מראה החלון, גודלו, סגנון העיצוב של החלון, אפשרויות הפתיחה שלו ועוד, ולכן חשוב לבחור מסגרת בצורה נכונה ושקולה. כיום ישנו מגוון רחב ביותר של מסגרות העומדות לרשות אלו הבוחרים חלון חדש, כאשר המסגרות נבדלות זו מזו בגודלן, עיצובן, צבען, חלוקת החלון וכדומה.
 
 
 
חלקים לחלונות אלומיניום
 
 
 
 
 
  • זכוכית: כיום ישנם גם כמה זכוכיות בהן נעשה שימוש בחלונות אלומיניום. הזכוכית הפשוטה ביותר כבר כמעט ואינה משמשת לבניית חלונות בשל עדינותה הרבה. שימוש בזכוכית מחוסמת הינו הנפוץ ביותר, היות וזכוכיות מסוג זה יכולות להישמר במשך שנים רבות ללא כל פגע. כמו כן, בשנים האחרונות אנו רואים שימוש בזכוכיות עם וואקום - זוג זכוכיות ביניהן מתקיים ואקום אשר מאפשר שמירה טובה יותר על בידוד הבית והטמפרטורה בו. בחירת הזכוכית משפיעה לא רק על מראה החלון, אלא גם על השימוש שלנו בו. זכוכיות מבודדות חוסמות רעשים ושינויי טמפרטורה קיצוניים בבית, ומאפשרות ליהנות בצורה רבה ומשמעותית יותר מן השהייה בבית.
 
  • מסילה: חלקים לחלונות אלומיניום השתדרגו בצורה משמעותית לאורך השנים, ואחד החלקים שעבר את השינוי המשמעותי ביותר הינו המסילה. כיום ניתן כמובן עדיין למצוא את המסילות הקלאסיות המאפשרות לנו להזיז את החלון על ציר ימין-שמאל, אולם נוספו על אלו מסילות רבות נוספות- מסילות המאפשרות להזיז את החלון על ציר מעלה-מטה, מסילות המאפשרות להטות את החלון, מסילות המאפשרות הזזה של החלון לצדדים וכן פתיחה שלו ועוד. מגוון רחב זה מאפשר לכל אחד ליהנות מהחלון שלו במגוון רחב של דרכים, ולהתאים את דרך פתיחת החלון למצבים שונים.
  • ווילון: בחלונות רבים כיום אנו יכולים למצוא שילוב בין סוג הווילון לבין סוג החלון, כאשר הווילונות צריכים להיות מותאמים לעיצוב של החלון, גודלו, דרך הפתיחה שלו ועוד. כמו כן, בחלונות רבים קיימת האפשרות לחבר את הווילון ישירות לחלון, כך שאנו מבטיחים פעולה אדוקה של השניים יחדיו.
  • תריס: ישנם כיום סוגים רבים של תריסים, הם נמצאים בתוך החלון - תריסי אור, תריסים קלאסיים, תריסים ידניים או חשמליים ועוד. בזכות מגוון זה, כל אחד יכול לבחור את התריס המתאים ביותר לצרכיו, כאשר לעיתים קרובות תריס אחד ישמש במגוון רחב של דרכים וכן כמובן ניתן להחליף את רוב התריסים בקלות יחסית במידה וצרכינו משתנים.
 
 

מגוון החלקים לחלונות אלומיניום מאפשרים התאמה טובה יותר של החלון לצרכינו

 
בזכות השימוש במספר רב של חלקים לשם הרכבת חלון אלומיניום, וכן בזכות המגוון הרחב של אפשרויות לבחירת כל אחד מהחלקים, כיום כל אחד יכול להרכיב את החלון המתאים ביותר לצרכיו ממספר בחינות - גודל, עיצוב, שימוש, אפשרויות גיוון ועוד, דבר ההופך אותם לפופולאריים ביותר בכל הקשור לעיצוב ובנייה.