הכל על חלונות מעוצבים

 
 
חלונות מעוצבים
 
 
 
חלונות מעוצבים
 
 
 
חלונות מעוצבים מנצר את רמי
 
 
 
 
עולם הבנייה הביתית נמצא מאז ומעולם בחיפוש מתמיד אחר מוצרים שישלבו פונקציונאליות ועיצוב בעת ובעונה אחת. לפני מספר שנים נמצא מוצר שכזה, המספק פתרון פונקציונאלי ומענה עיצובי לבנייה המודרנית. חלונות מעוצבים מאלומיניום הם אחד הפיתוחים האחרונים אשר מדגימים את השימוש הנכון בחומר גלם, אשר טומן בחובו שילוב ייחודי ויוצא דופן של תכונות מועילות.

חלונות מעוצבים מאלומיניום – אינספור יתרונות במוצר אחד


חלונות מעוצבים מאלומיניום הם דוגמא מובהקת לניצול נכון של יתרונותיו של האלומיניום. לכן, חלונות אלומיניום הם בין עבודות האלומיניום הנפוצות והפופולאריות ביותר. האלומיניום הוא מתכת שאינה מחלידה. ככזה, הוא משמש כחומר גלם אידיאלי לייצור מוצרים כדוגמת חלונות מעוצבים, אשר חשופים לגשם ולרטיבות.

האלומיניום הוא לא רק חומר עמיד בפני מים, אלא גם חומר בעל כושר בידוד ואיטום גבוה במיוחד. לכן, חלונות מעוצבים מספקים בידוד ואיטום ברמה גבוהה מפני גשם, רוח, שמש ואפילו בידוד אקוסטי מפני רעשים. גם עובדה זו הופכת אותו לחומר גלם אידיאלי לייצור מוצרים חיצוניים, כמו: חלונות מעוצבים, דלתות אלומיניום ועבודות אלומיניום חיצוניות נוספות.

עוד יתרון חשוב של האלומיניום הוא חוזקו. למרות שמדובר במתכת שמשקלה קל מאוד, האלומיניום הוא גם חזק במיוחד. תכונה זו היא מעלה חשובה כשמדובר בחלונות מעוצבים. הודות לחוזקו של האלומיניום, ניתן לייצר ממנו חלונות מעוצבים בעלי מפתחי זכוכית גדולים במיוחד, ואין צורך לחלק את שטח הפנים של החלון בפרופילים פנימיים. עובדה זו מאפשרת ליותר אור טבעי לחדור פנימה דרך החלון, וגורמת לנו לחסוך בצריכת החשמל. עובדה זו גם הופכת את חלונות האלומיניום למרכיב חשוב ומרכזי בתהליכי בנייה ירוקה.

יתרונות נוספים של האלומיניום הם עובדת היותו חומר קל לעיבוד, כמו גם העובדה שהוא קל וזול למחזור.

חלונות מעוצבים מאלומיניום או חלונות בלגיים ?


למעשה מדובר בשמות שונים למוצר זהה. אלה העשויים אלומיניום ידועים גם בשם חלונות בלגיים, משום שבמשך שנים רבות הם היו מאפיין מובהק של הבנייה הבלגית. במרוצת השנים הם פרצו את גבולותיה של בלגיה, והפכו לנפוצים במדינות רבות ברחבי העולם. כיום, המונח חלונות בלגיים משמש למעשה כשם נרדף לחלונות בעלי פרופיל אלומיניום.

אלומיניום נחשב לחומר פופולארי בבנייה המודרנית גם ובעיקר בגלל אפשרויות העיצוב הרבות שהוא מאפשר. לכן ניתן למצוא חלונות מעוצבים במגוון סגנונות ובאינספור אפשרויות: כאלה הנפתחים בפתיחת הזזה, כאלה הנפתחים בפתיחת כנף (עם שתי כנפיים או כנף אחת), כאלה הנפתחים בפתיחה כלפי מעלה או חלונות מעוצבים בפתיחה ייחודית המאפשרת לנקות גם את החלק החיצוני של השמשה, חלונות מעוצבים עם חלק קבוע וחלק נפתח ועוד...

כך שבכל הנוגע לחלונות מעוצבים מאלומיניום, כל אחד יכול למצוא את סגנון העיצוב המתאים לצרכיו ולטעמו הייחודי.

לסיכום, שילוב התכונות הייחודי הנמצא באלומיניום הופך אותו לחומר גלם אידיאלי עבור עבודות אלומיניום רבות. חלונות אלומיניום הם רק דוגמא אחת מני רבות, המבטאות את יתרונותיו ומעלותיו הרבים של האלומיניום.