הכל על חלונות בלגיים

 
 
חלונות בלגיים
 
 
 
חלונות אלומיניום
 
 
 
עבודות אלומיניום
 
 
 
 
מנצר את רמי, המומחים לעבודות אלומיניום, מזמינים אתכם לערוך היכרות עם הפרופיל שיצר מהפכת עיצוב נפלאה: כל מה שרציתם לדעת על חלונות בלגיים.

בעבר הלא כל כך רחוק, לא היה נהוג להשקיע מחשבה מרובה בבחירת החלונות לבית מעבר לעניין הפונקציונלי. מרביתנו קיבלנו את הדגמים הסטנדרטיים שהקבלן התקין עם בניית הבית, ורק במקרים חריגים של שיפוץ או בנייה מחדש אנשים השקיעו בבחירת חלונות מעוצבים. מציאות זו השתנתה לבלתי היכר בעשור האחרון, וביתר שאת עם כניסתם המבורכת של חלונות בלגיים לשוק הישראלי.

בשנים האחרונות תחום הבנייה הביתית עבר מהפך. אנשים רבים משקיעים כיום זמן, מחשבה וכסף לא מבוטל כדי לעצב את ביתם באופן המושלם. כפועל יוצא, גם תחום הבנייה הביתית נמצא בתהליך מתמיד של התחדשות, וכל פעם מתווספים אליו חידושים בדמות שיטות בנייה ומוצרים חדשים. דוגמא בולטת לחידוש שכזה היא פרופיל האלומיניום הבלגי, שהביא משב רענן ומרגש לתחום עיצוב פתחי המבנה.

מהברזל אל האלומיניום


בעבר, חלונות בלגיים לא היו מראה נפוץ בישראל בגלל מחירם ומורכבותם – עניין שהשתנה בתכלית כאשר ייצור הפרופילים הבלגיים עבר משימוש בברזל לאלומיניום.

האלומיניום הוא אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר בתחום הבנייה הביתית, כיוון שהוא טומן בחובו מספר לא מבוטל של תכונות מועילות: יכולת עיצוב ועיבוד נוחה וטובה, חוזק, כושר בידוד ואיטום, הוא איננו מחליד ושומר על מראהו בכל מזג אוויר, קל מאוד לנקותו ולשמור על מראהו החיצוני לאורך שנים רבות ועוד. זאת לעומת חלונות בלגיים מברזל, שהיו כבדים יותר והצריכו צביעה ותחזוק כל מספר שנים, וכן סיפקו אפשרויות עיצוב מצומצמות יותר.

רמה אחרת של עיצוב


חלונות בלגיים מאלומיניום מספקים גמישות בבחירת שיטת הפתיחה (ציר, הזזה וקיפ), וכן מבטיחים עמידות וחוזק. חוזקו של האלומיניום מאפשר ליצור חלונות בלגיים בעלי מפתחי זכוכית גדולים במיוחד, וכן לבנות ויטרינות ודלתות מפרופיל בלגי – ועדיין ליהנות מהזזה נוחה וקלה הודות למשקל הנמוך יחסית של מתכת זו.

מהבחינה הסגנונית, הפרופיל הבלגי הדק מגדיל את שטח הזכוכית של החלון על חשבון המסגרת. לא פעם הקווים הרזים שלו מנוצלים גם ליצירת מסגרות מעניינות יותר על ידי חלוקה גיאומטרית פנימית מעניינת, השוברת את המראה הרגיל של החלון.

מאחר והזכוכית והמסגרת הם העיקר בחלונות בלגיים, מומלץ לא לחסום אותם בתריסי שלבים, ולהשאיר את מלוא המקום לזגוגית לבדה. אם בכל זאת מעוניינים בתריס, כדאי לבחור בתריסי גלילה הנכנסים לתוך הקיר כשרוצים לראות את עיצוב החלון במיטבו.

למידע נוסף ולהצעת מחיר להתקנת דלתות וחלונות בלגיים, צרו עמנו קשר דרך האתר או בטלפון 6797660 – 02.